oto mevsimlik ürünler

Dört mevsime de hazırlıklı olun!

Araç kullanmak keyifli olduğu kadar, dikkat gerektiren de bir iştir. Özellikle zor koşullarda araç kullanmak için aracınızda içerisinde bulunduğunuz mevsim şartlarına uyumlu aksesuar ve ürünleri de kullanmanız gerekmektedir.

Özellikle kış aylarınızda aracın çalışması zorlaşmakta ve sürücüler için zor bir sürüş deneyimi ortaya çıkmaktadır. Sürücülerin kış aylarını minimum sorunla atlatabilmeleri için kullanabilecekleri mevsimsel ürünler şu şekilde gruplandırılabilir:

  • Oto Cam Koruma
  • Motor Koruma
  • Silecek Lastikleri
  • Yardımcı Kışlık Araç ve Gereçler

Görüş Seviyesinin Maksimuma Çıkartılması

Kış aylarında yoğun yağan kar ve cam üzerlerinde oluşan çiğ gibi faktörler nedeniyle sürüşlerde görüş mesafeleri ciddi oranda aşağı düşmektedir. Bu durum da sürüş güvenliğini tehlikeye atmaktadır. Bu nedenle araçlardaki görüş mesafesini korumak ve üst düzeye çıkarmak için oto cam koruma ürünleri kullanılmalıdır. Bu ürünlerin başında antifiriz eklenmiş oto cam suları gelmektedir.

Bilindiği üzere antifriz suyun donma derecesini düşürmektedir. Bu özelliği ile de etkili bir buz çözücü olarak kullanılmaktadır.

Kış Şartlarında Her Araçta Bulunması Gerekenler

  • İlk olarak dikkat etmeniz gereken husus motor koruma suyunun mutlaka antifriz karışımlı olmasıdır. Kış aylarında antifrizli motor suyu devir daim suyunun donmasını engellemektedir.
  • Zincir; karlı yollarda kış lastiğiniz olsa dahi aracınızda bulunması gereken bir gereçtir. Trafik ekipleri kar yağışlı havalarda araçlarda zincir bulundurulması için kontrol yapmaktadırlar. Ayrıca bazen kış lastiğinin bile yetmeyeceği zorlu yol koşulları ile karşılaşabilirsiniz.
  • Cam silecekleri yağmur ve kar yağışlı havalarda görüş mesafesini koruyabilmek için kullanılan gereçlerdir. Cam silecekleri oto camlarına tam oturmalı ve lekesiz bir siliş sağlamalıdır.
  • Çekme halatı ve takoz gibi gereçler de sadece kış aylarında değil normal zamanlarda da araçlarda bulunması gereken koruma ve önlem gereçleridir.

Kış Ayları İhmale Gelmez

Araç sürücüleri kış mevsimi geldiğinde öncelikle kış lastiklerini taktırmalı ve araçlarının kışlık bakımlarını yaptırarak antifriz eksikliklerini gidermelidir. Ayrıca sürücülerin araçlarında acil durumlar için ekipmanların bulundurulması şarttır.

Oto mevsimlik ürünleri internet üzerinde oto yedek parça satışı yapan internet sitelerinde bulabilir ve güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir